Biłgoraj: Tragiczny wypadek w Gromadzie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biłgoraj: Tragiczny wypadek w Gromadzie

Data publikacji 22.09.2019

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 835 w m. Gromada. Kierujący bmw potrącił rowerzystę. Poszkodowany 51-latek został przewieziony do szpitala, jednak zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Kierujący bmw był trzeźwy.

Do wypadku doszło około godz. 21. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca BMW jechał w stronę Biłgoraja. Z jego relacji wynikało, że nieoświetlonego rowerzystę zobaczył w ostatniej chwili, gdy ten najprawdopodobniej chciał skręcić w lewo. Kierujący próbował uniknąć zderzenia, jednak bezskutecznie.  

Kierujący bmw a także inni świadkowie zdarzenia próbowali udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy.  Potrącony cyklista karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Jednak pomimo starań lekarzy, życia 51-latka z gm. Biłgoraj nie udało się uratować.  

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego bmw. 33-letni mieszkaniec Biłgoraja był trzeźwy.

Ciało zmarłego 51-latka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego wypadku.

AK