Lublin: Kolejne narkotyki nie trafią na rynek - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Kolejne narkotyki nie trafią na rynek

Data publikacji 25.09.2019

Kryminalni z „siódemki” zatrzymali 28-latka, który posiadał znaczne ilości narkotyków. Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie kg środków odurzających. Jutro mieszkaniec Lublina zostanie doprowadzony do Prokuratury z wnioskiem o areszt. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu kryminalni z VII Komisariatu Policji w Lublinie przeszukali mieszkanie 28-latka z Lublina. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna może ukrywać tam znaczną ilość środków odurzających.

Podczas czynności funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 800 gramów marihuany oraz ponad 150 gramów amfetaminy. Ponadto policjanci zabezpieczyli 5 wag elektronicznych oraz 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został zatrzymany i tarfił do policyjnego aresztu.

Jutro 28-latek zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec Lublina w przeszłości był już karany, m.in. za rozbój i pobicie. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli od zatrzymanego pieniądze w kwocie 1665 zł.

K.K.