Lublin: Policjanci odzyskali ciągnik siodłowy oraz naczepę - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Policjanci odzyskali ciągnik siodłowy oraz naczepę

Data publikacji 12.10.2019

Ciągnik siodłowy ze specjalistyczną naczepą o łącznej wartości prawie miliona złotych zabezpieczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej KMP w Lublinie. 37-latek nie spłacał rat leasingowych i nie zwrócił pojazdów firmie. Za przywłaszczenie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

    Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP Lublin oraz z komisariatu VI pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowania dotyczące przywłaszczenia ciągnika siodłowego marki Volvo oraz specjalistycznej naczepy do przewozu towarów wielkogabarytowych o łącznej wartości ponad 930 tys. złotych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że reprezentujący jedną z lubelskich firm 37-latek nie spłacał rat leasingowych.

   Początkowo przedstawiciele firmy leasingowej próbowali zobowiązać 37-latka do uiszczenia należności. Gdy to nie przyniosło skutku, wypowiedzieli mu umowę, zobowiązując go do zwrotu sprzętów.

   O przywłaszczeniu ciągnika siodłowego i naczepy przez 37-latka z Lublina firma leasingowa powiadomiła policję. Wyjaśnieniem obu przypadków i odzyskaniem samochodu zajęli się lubelscy policjanci. Wczoraj funkcjonariusze ustali, że poszukiwane sprzęty znajdują się na jednej z posesji w Lublinie. Na ujawnionym samochodzie, brak było tablic rejestracyjnych. Odzyskany ciągnik siodłowy oraz naczepa zostały zabezpieczone. Za przywłaszczeni grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KG