Świdnik: „Moda na odblaski” - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Świdnik: „Moda na odblaski”

Data publikacji 08.11.2019

W Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku odbyły się wczoraj powiatowe eliminacje konkursu „Moda na odblaski”. Najlepsze drużyny w dwóch kategoriach wiekowych przechodzą do kolejnego, finałowego etapu wojewódzkiego. Będą to uczniowie z klas I-IV ze Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rybczewicach i uczniowie z klas V-VIII ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku. Jednak na wyróżnienie zasługują wszystkie drużyny biorące udział w dzisiejszym konkursie z uwagi na zaangażowanie i reprezentowany wyrównany poziom.

  To już druga edycja konkursu „Moda na odblaski”. Konkurs ma na celu zainteresowanie dzieci tematem bezpieczeństwa oraz przedstawienie kreatywnego pomysłu na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze poprzez wykonanie strojów zawierającego elementy odblaskowe.

 Wczoraj w świdnickiej jednostce odbył się drugi - powiatowy etap konkursu „Moda na odblaski”, którego celem było wyłonienie po jednej reprezentacji w dwóch kategoriach wiekowych z terenu działania KPP  Świdnik, które staną do walki w finale konkursu. Świetlica komendy zamieniła się w prawdziwy dom mody i wybieg dla modeli.

  W konkursie wzięły udział cztery drużyn ze szkół podstawowych. Okazało się, że wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom. Prace były bardzo oryginalne, ciekawie przedstawione, a dzieci w roli modeli czuli się doskonale. Po długich i burzliwych dyskusjach jury wyłoniło zwycięzców: drużynę z SP ZSO w Rybczewicach i SP nr 5 w Świdniku.

Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy mocno kciuki w kolejnym etapie!