Aktualności

Chełm: Policjanci ustalają, czy doszło do cofnięcia licznika samochodu

Data publikacji 07.01.2020

Policjanci wyjaśniają, w jaki sposób doszło do zmniejszenia o 46 tys. km wartości licznika przejechanych kilometrów w samochodzie marki Audi. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Białopole. Kierująca nim kobieta miała zatrzymane prawo jazdy. Zmniejszenie wskazań drogomierza samochodu lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Wczoraj wieczorem policjanci z ruchu drogowego w miejscowości Buśno zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi. Kierująca nim mieszkanka powiatu hrubieszowskiego przekroczyła dozwoloną prędkość. W czasie kontroli funkcjonariusze ustalili, że kobieta ma zatrzymane prawo jazdy, a licznik użytkowanego przez nią samochodu wskazuje zmniejszony przebieg o 46 tys. km w stosunku do lutego 2019 roku.

W związku z popełnionymi przez kobietę wykroczeniami zostanie przeciwko niej skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Z kolei w sprawie wskazań licznika samochodu wszczęte zostało postępowanie, które wyjaśni, czy doszło do zmiany wskazania drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

E.C.