Świdnik: Podpalacze w rękach policjantów - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Świdnik: Podpalacze w rękach policjantów

Data publikacji 09.01.2020

Za uszkodzenie mienia odpowiedzą dwaj mieszkańcy Świdnika, którzy podpalili kilka kontenerów na śmieci w centrum Świdnika. Ich wytypowanie i zatrzymanie przez Policję było możliwe dzięki współpracy ze świdnicką Strażą Miejską. Jej funkcjonariusz dwa dni po zdarzeniu rozpoznał na monitoringu osoby odpowiadające wyglądem sprawcom podpalenia zarejestrowanym na zapisie miejskich kamer.

W miniony piątek we wczesnych godzinach porannych dyżurny świdnickiej Policji powiadomiony został o palących się 4 kontenerach na śmieci na kilku ulicach w obrębie centrum miasta. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż prawdopodobni sprawcy podpalenia zarejestrowani zostali na kamerach monitoringu miejskiego. Dwa dni po zdarzeniu policjanci otrzymali ze Straży Miejskiej informację o dwóch mężczyznach o podobnym do sprawców wyglądzie, których zidentyfikował na monitoringu obsługujący go funkcjonariusz.

Po analizie zapisów wideo i potwierdzeniu ustaleń co do tożsamości sprawców, policjanci zatrzymali 41-latka i jego 32-letniego kompana. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem za uszkodzenie mienia łącznej wartości blisko 3 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

P.L.