Zapowiedzi wydarzeń

KWP: Zapraszamy na kolejną edycję kursu samoobrony „Bezpieczna kobieta”

Policjanci zapraszają na kolejną edycje kursu prewencyjnego pod hasłem pod nazwą „Bezpieczna kobieta”. To przedsięwzięcie realizowane jest przez Wydział Prewencji KWP w Lublinie i jest to już druga jego edycja. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów Panie przez najbliższe miesiące będą przyswajać teoretyczną wiedzę i praktyczne umiejętności dotyczące m.in. sposobów obrony przed napastnikiem.

Każda kobieta, bez względu na wiek może stać się potencjalną ofiarą przestępstwa, dlatego udział w kursie  jest doskonałą okazją do tego, aby poznać i nauczyć się podstawowych elementów samoobrony. Akcja adresowana jest do wszystkich Pań bez względu na wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód.

Oprócz ćwiczen z zakresu samoobrony, uczestniczki wezmą także udział  w zajęciach  zakresu psychologii, prawa, prewencji kryminalnej.  Na zajęciach z ratownikiem medycznym przyswoją z kolei algorytmy postępowania w przypadku powstania zagrożenia dla życia i zdrowia a także podstawowe czynności ratownicze. Panie dowiedzą się również o  sposobach uchronienia się przed negatywnymi skutkami innych niebezpiecznych zdarzeń o charakterze masowym.

I edycja kursu, która odbyła się wiosną b.r. cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do udziału w projekcie przystąpiło ponad 80 kobiet. 

Wszystkie Panie zainteresowane udziałem w tym przedsięwzięciu mogą zapisywać się już od dzisiaj do 26 września dzwoniąc pod numer tel. (81) 535-59-30.

Serdecznie zapraszamy!

AK