Zapraszamy do udziału w Ultramaratonie Podkarpackim - Zapowiedzi wydarzeń - Policja Lubelska

Zapowiedzi wydarzeń

Zapraszamy do udziału w Ultramaratonie Podkarpackim

W sobotę 12 maja 2018 roku odbędzie się w Rzeszowie V Ultramaraton Podkarpacki. Organizatorem tej szczególnej imprezy biegowej podobnie jak w latach ubiegłych będzie stowarzyszenie Ultra Run. Zawodnicy będą rywalizować na dystansach: 30, 50, 70 i 115 km na trasach biegnących wokół Rzeszowa.

W tym roku po raz pierwszy organizatorzy przewidzieli biegi dla dzieci. Utrzymana zostanie również odrębna klasyfikacja dla służb mundurowych. Honorowy patronat nad imprezą objął Komendant Miejski Policji w Rzeszowie młodszy inspektor Bogusław Kania.

"Stowarzyszenie Ultra Run zaprasza do udziału w piątej edycji Ultramaratonu Podkarpackiego. Podczas ultramaratonu będzie można zmierzyć się z ekstremalnym biegiem przekraczającym dystans tradycyjnego maratonu. Wzorem lat ubiegłych, organizatorzy przewidzieli odrębną klasyfikację dla służb mundurowych. Do udziału szczególnie zapraszamy przedstawicieli Policji i Wojska, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej. Od początku w Ultramaratonie Podkarpackim na najdłuższym dystansie z sukcesami startuje  policjant z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie młodszy aspirant Marcin Żaczek
 
Biegi mają charakter terenowy, a trasy ultramaratonu wytyczone została wokół Rzeszowa. Przebiegać będą się głównie drogami polnymi i leśnymi, z uwzględnieniem walorów krajobrazowych i tylko w niewielkiej części po nawierzchniach asfaltowych. Dla dystansów 115 km, 70 km, 50 km start i meta zostały wyznaczone w Rzeszowie na Rynku. Natomiast start do biegu 30 kilometrowego wyznaczony został na rynku w Tyczynie.  W tym roku po raz pierwszy organizatorzy przewidzieli biegi dla dzieci."

Zapraszamy wszystkich chętnych policjantów i pracowników Policji do udziału w imprezie. Zgłoszenia przyjmowane będą do 27.04.2018 r., bądź do wyczerpania limitu miejsc.
 
Więcej informacji o imprezie można będzie znaleźć na stronie ultramaratonu http://ultramaratonpodkarpacki.pl.