Potrącenie na przejściu dla pieszych - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Data publikacji 11.09.2020

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło w Puławach na ulicy Piaskowej. Kierująca volkswagenem potrąciła pieszego przechodzącego po przejściu. Poszkodowany 17-latek trafił do szpitala.

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do puławskiego dyżurnego wczoraj przed południem. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w Puławach na ulicy Piaskowej, na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia młodego mężczyzny, przechodzącego po przejściu.

Jak wynika z relacji uczestników zdarzenie spowodowała kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen, która nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu. Poszkodowany 17-latek z Dęblina został przewieziony do szpitala. Kierująca pojazdem, 39-letnia mieszkanka Puław była trzeźwa. Badania w szpitalu wykazały, że mężczyzna doznał ogólnych potłuczeń. Kierująca została ukarana mandatem oraz dziesięcioma punktami karnymi.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie większej ostrożności na drodze, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych.

podkomisarz Ewa Rejn-Kozak