Aktualności

Świdnik: Wpadli ze skradzionymi przewodami

Data publikacji 10.09.2014

Zarzut kradzieży przewodów sygnalizacyjnych usłyszała 20-letnia kobieta oraz jej 21-letni znajomy. Oboje wpadli w ręce piaseckich policjantów bezpośrednio po tym, jak dokonali kradzieży. Ich łupem padło łącznie 445 metrów kabla z budowanej instalacji teleinformatycznej w Oleśnikach. Wartość start to kwota blisko 700 złotych. Zatrzymani przyznali się do winy i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W miniony poniedziałek tuż po północy piaseccy policjanci podczas pełnienia służby  w miejscowości Oleśniki zauważyli dwoje młodych ludzi – kobietę i mężczyznę.  Na prośbę, by się zatrzymali, mężczyzna wyrzucił zwój pociętych kabli. Osoby te zostały wylegitymowane. Okazali się nimi 20–latka i jej 21–letni znajomy, mieszkańcy gm. Trawniki. Młodzi ludzie początkowo nie byli w stanie jednoznacznie odpowiedzieć mundurowym, skąd posiadali kable.

Stróże prawa ustalili, że przewody pochodzą z budowanej w miejscowości Oleśniki instalacji teleinformatycznej. Łupem złodziei padło łącznie 445 metrów przewodu sygnalizacyjnego, instalowanego przy światłowodach. Wartość start to kwota blisko 700 złotych. Przesłuchani sprawcy kradzieży przyznali się do winy i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze.

Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

M. Sz.

Powrót na górę strony