Aktualności

Krasnystaw: Odpowiedzą za usiłowanie rozboju

Data publikacji 15.10.2014

Za usiłowanie rozboju odpowie dwóch młodych mieszkańców gminy Żółkiewka. Dla paczki papierosów pobili właściciela baru, który z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Obaj napastnicy trafią dzisiaj przed oblicze prokuratora, który zadecyduje o ich dalszym losie. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek w Żółkiewce. Po godzinie 23.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że właściciel jednego z barów został pobity przez nieznanych mu mężczyzn. Pokrzywdzony z poważnymi obrażenami głowy i twarzy trafił do szpitala w Lublinie.

Sprawą zajęli się policjanci z Żółkiewki. Funkcjonariusze ustalili sprawców,  którymi okazali się dwaj mieszkańcy gminy Żółkiewka. Policjanci ustalili, że 20-latek i jego młodszy o trzy lata kolega byli tego dnia w barze dwukrotnie. Wcześniej zakupili alkohol, który mieli zamiar spożyć poza barem. Później zorientowali się, że nie mają papierosów, ani pieniędzy. Wrócili więc do baru, aby je zdobyć. Właściciel baru właśnie zamykał lokal i odmówił obsłużenia młodzieńców. Kiedy był odwrócony od napastników, został kilkakrotnie uderzony w głowę. Ci, kiedy zobaczyli skutki swojego ataku, zrezygnowali z zaplanowanej kradzieży papierosów i uciekli.

Wczoraj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Dzisiaj trafią przed oblicze prokuratora, który zdecyduje o ich dalszym losie. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

M.S.

Powrót na górę strony