Aktualności

Krasnystaw: Debata w Izbicy

Data publikacji 10.04.2015

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz zagrożeniach czyhających na osoby starsze rozmawiali dzisiaj z mieszkańcami gminy Izbica policjanci oraz samorządowcy. To kolejna już debata w powiecie krasnostawskim. Jej organizatorami był Komendant Powiatowy Policji w Krasnymstawie oraz Wójt Gminy Izbica.

O godzinie 10.00 w Urzędzie Gminy Izbica rozpoczęła się debata społeczna z mieszkańcami tej gminy. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zagrożenia   z jakimi mogą spotkać się osoby starsze. Policjanci przedstawili zebranym informacje o zagrożeniach czyhających na starszą cześć naszego społeczeństwa oraz stanie bezpieczeństwa na drogach gminy Izbica. W spotkaniu udział brali I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krasnymstawie mł. insp. Ireneusz Wojewoda oraz samorządowcy na czele z V-ce Starostą Krasnostawskim Henrykiem Czerniejem oraz Wójtem Gminy Izbica Jerzym Lewczukiem.

Podczas prelekcji przedstawiono zgromadzonym materiał filmowy dot. skutków wypadków drogowych pt. „Śmierć czai się na drodze”. Po zapoznaniu się z całością zagadnienia mieszkańcy gminy mieli możliwość zadawania pytań oraz zgłaszania uwag i spostrzeżeń odnośnie stanu bezpieczeństwa na terenie gminy. Na pytania odpowiadali mundurowi, m.in. policjanci ruchu drogowego oraz samorządowcy.

Na zakończenie zebrani wypełnili anonimowe ankiety dotyczące oceny sposobu organizacji debaty. Posłużą one do wypracowania właściwego modelu tego typu spotkań.

 

M.S.

Powrót na górę strony