Aktualności

Krasnystaw: Zatrzymany podpalacz.

Data publikacji 12.09.2015

Policjanci z Posterunku Policji w Żółkiewce (pow. krasnostawski) ustalili i zatrzymali sprawcę podpalenia niezamieszkałego budynku, który spłonął na początku września w Żółkiewce. Jak się okazało 51-letni podpalacz ma też na sumieniu kradzież roweru.

3-go września dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze niezamieszkałego domu w Żółkiewce. W wyniku działania ognia spaleniu uległa znaczna część dachu i drewnianych ścian. Policjanci z  Posterunku Policji w Żółkiewce wszczęli dochodzenie. W trakcie wykonywanych do sprawy czynności, mundurowi ustalili, iż sprawcą podpalenia jest 51-letni mieszkaniec Woli Żółkiewskiej. Mężczyzna znany był policjantom, gdyż wcześniej wielokrotnie był karany za inne przestępstwa. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że jest on sprawcą kradzieży roweru wartości 700 złotych, do której doszło w połowie sierpnia w Woli Żółkiewskiej.

 Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna, przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Ponadto będzie musiał naprawić wyrządzone przez siebie szkody.

P.W.

Powrót na górę strony