Aktualności

KWP: Nagrodzony za męstwo i ponadprzeciętną odwagę

Data publikacji 02.01.2016

St. post Łukasz KUCHARSKI to jeden z policjantów nagrodzonych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Funkcjonariusz podczas tegorocznego urlopu był świadkiem wypadku, do którego doszło w okolicach Czarnego Stawu w Tatrach. Jeden z turystów potknął się, stracił równowagę i spadł ze stromego szczytu, osuwając się na równie strome zbocze. Człowiek spadał w dół obijając się o krawędzie skał. Ludzie, którzy schodzili ze szczytu wołali o pomoc, ale nikt sam nie zareagował. Z pomocą rannemu ruszył st. post Łukasz Kucharski.

     st. post Łukasz Kucharski jest jednym z 15 funkcjonariuszy lubelskiego garnizonu, który otrzymał specjalną nagrodę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nagrody zostały przyznane za męstwo, ponadprzeciętną odwagę i wysoką skuteczność w realizacji zadań ustawowych Policji.

      Dzielny policjant służbę pełni w Oddziale Prewencji KWP w Lublinie. Do policji został przyjęty w 2014 roku. Początkowo służbę pełnił w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Białej Podlaskiej. Z wykształcenia jest ratownikiem medycznym. Narażając także siebie, zszedł do rannego. Policjant udzielił mu pierwszej pomocy, poprosił o pomoc kilku mężczyzn, by przenieść turystę w miejsce, do którego byliby w stanie dotrzeć ratownicy. Do czasu przybycia ratowników TOPR monitorował poszkodowanego. Mężczyzna helikopterem zabrany został do szpitala.

      Młody policjant w swoim zachowaniu nie widzi niczego nadzwyczajnego. Zrobiłem to co do mnie należało, nie jestem żadnym bohaterem, chociaż po akcji słyszałem takie słowa od świadków wypadku.  Chyba to naturalny odruch, że starłem się pomóc. Jest policjantem, a dodatkowo ratownikiem więc widziałem co robić. Cieszę się, że mogłem pomóc.

AF.

Powrót na górę strony