Aktualności

Radzyń Podlaski: Kolejny raz zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości

Data publikacji 03.01.2016

Niemal 2,5 promila alkoholu miał w organizmie 49-latek, który wczoraj po południu jechał w takim stanie drogą krajową. Kiedy został zatrzymany okazało się, że jest poszukiwany, do odbycia kary pozbawienia wolności, za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania.

    Wczoraj po godz. 13:00 dyżurny radzyńskiej komendy został poinformowany, że drogą krajową, jedzie samochód, którego kierujący wykonuje niebezpieczne manewry na drodze. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji.  Mundurowi  zauważyli auto w miejscowości Biała. Styl jazdy kierującego wskazywał, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Gdy policjanci zatrzymali opla okazało się, że za kierownicą siedzi 49-letni mężczyzna,  mieszkający obecnie poza granicami naszego kraju.

    Czuć było od niego woń spożytego alkoholu. Urządzenie wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie 49-latka. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że jest on poszukiwany  przez inną jednostkę, celem odbycia kary pozbawienia wolności, za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

     Mężczyzna dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania. W rozmowie z policjantami przyznał, że kilka razy zdawał egzamin, lecz z niepowodzeniem. 49-latek zatrzymany został w policyjnym areszcie. Teraz za swe czyny odpowie przed sądem.

B.S.

Powrót na górę strony