Aktualności

KWP: Lubelscy antyterroryści szkolili się na Słowacji

Data publikacji 27.07.2018

Antyterroryści z Lublina wzięli udział w trwających 5 dni ćwiczeniach taktyczno-strzeleckich na Słowacji. Szkolenie odbyło się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego – Lest. Zostało zorganizowane przez Oddział Policji Słowackiej w Sobrance.

W dniach od 16 do 20 lipca br. funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Lublinie wzięli udział w ćwiczeniach taktyczno-strzeleckich na Słowacji. Szkolenie zostało zorganizowane przez Oddział Policji Słowackiej w Sobrance. Wspólnie z naszymi policjantami w ćwiczeniach udział brali funkcjonariusze ze Straży Granicznej z Chełma. Współćwiczącymi byli przedstawiciele Jednostki Specjalnej Policji Granicznej Słowacji, funkcjonariusze Oddziału Interwencyjnego Służby Celnej Słowacji oraz żołnierze Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej Słowacji. Ćwiczenia odbyły się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego - Lest.

W trakcie pięciodniowego szkolenia antyterroryści ćwiczyli doskonalenie m.in. technik opanowania ciągów komunikacyjnych i klatek schodowych oraz budynków wielokondygnacyjnych, procedury szybkiego planowania działań w kontekście zmiennej sytuacji taktycznej na obiekcie i technik opanowania budynków wolnostojących 1 i 2 kondygnacyjnych w trakcie działań realizacyjnych. Ponadto funkcjonariusze prowadzili trening strzelecki z wprowadzeniem do treningu taktycznego oraz ćwiczyli wykonanie kilku uderzeń szturmu natychmiastowego, w tym w związku z zaistnieniem  sytuacji zakładniczej.

Polscy funkcjonariusze mogli trenować na obiektach strzelnic otwartych oraz budynków i pomieszczeń wyposażonych w pełną infrastrukturę. Umożliwiała ona wykonywanie zadań taktycznych z możliwością nawiązywania kontaktów ogniowych we wszystkich kierunkach do celów z wykorzystaniem amunicji ostrej.

K.K

Powrót na górę strony